• 09 PAŹ 17

  Nowa monografia pracownika naszego Wydziału

  Czy jednak każdy starszy człowiek może być określony mianem aktywnego seniora? Czy dobra starość jest przywilejem wszystkich ludzi? Co trzeba zrobić, by przygotować się do trzeciego etapu naszego życia?
  W przedstawionej Czytelnikom pracy próbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania. Podjęliśmy wyzwanie pokazania, że wiek późnej dorosłości może być traktowany jako przywilej i swoisty sukces, którym cieszyć się można każdego dnia. Spróbujmy zatem spojrzeć na to, co nas nieuchronnie czeka z większa dozą optymizmu i pozytywnym nastawieniem do upływającego czasu.
  Przekazujemy Czytelnikom dwie skrajne propozycje bycia aktywnym seniorem – jedną z nich jest podejmowanie uczestnictwa w aktywności fizycznej, a drugą skorzystanie z możliwości, jaką dają technologie informatyczne.
  Zachęcam do lektury monografii pt. Przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych przez wspieranie ich aktywności fizycznej i rozwijanie umiejętności cyfrowych.
  Nasza wspólna praca – Zygmunta Mazura i Danuty Umiastowskiej jest dostępna w wersji papierowej i elektronicznej w Wydawnictwie Texter.

  Danuta Umiastowska